В Ужгороді презентовано профіль громадського здоров’я

Сьогодні в Ужгороді презентували Регіональний Профіль громадського здоров’я.
Профіль сформовано за 27 показниками, які дозволяють об’єктивно оцінити ситуацію зі здоров’ям населення в області. Серед найактуальніших проблем в охороні здоров’я населення краю – високий показник малюкової та дитячої смертності, а також низькі показники вакцинації (зокрема, АКДП-3, Hib-2, гепатиту В), відтак – високий рівень захворюваності на гепатит В. Також серед негативних показників – найвища в Україні передчасна смертність від хвороб органів травлення (найвища в Україні) та передчасна смертність від цукрового діабету (4-е місце в Україні).
Серед позитивів: один із найнижчих рівнів смертності населення, спричиненої СНІДом та захворюваності на ВІЛ-інфекцію.
Детальніше з профілем громадського здоров’я можна ознайомитися за лінком:https://drive.google.com/…/1FbTCJY9c8csrLTkz2nr…/view…
Переконані, що Регіональний Профіль громадського здоров’я Закарпаття об’єднає всіх, від кого залежить здоров’я наших краян. Вирішення цих проблем потребує консолідації зусиль не тільки медиків, але й освітян, громадськості, ЗМІ та влади. Тільки так можливо покращення показників якості життя та здоров’я мешканців Закарпаття.
Регіональний профіль Закарпатської області розроблявся експертами Закарпатського обласного центру громадського здоров’я спільно з ЦГЗ МОЗ України, Центром медичної статистики МОЗ України, Національною поліцією та неурядовими організаціями. Регіональний профіль громадського здоров’я стане основою для формування широкого кола регіональних галузевих політик. Значення показників, представлених в профілі за 2019 рік будуть оновлені відповідно після появи даних за 2020 рік за адміністративно-територіальним розподілом України.

Залишити коментар