Про нас

Закарпатський обласний центр громадського здоров'я
Ми працюємо для збереження і зміцнення здоров’я людей через стратегічне управління з питань громадського здоров’я, моніторинг та популяційну профілактику захворювань у Закарпатській області.

Нині відбувається формування системи громадського здоров’я на національному та регіональному рівні, визначаються бачення, стратегічні напрями, розробляється відповідна нормативна база. Створення нової системи громадського здоров’я відбувається в умовах повного перегляду парадигми у сфері охорони здоров’я, комплексного реформування галузі, децентралізації та зміни підходів фінансування.

Згідно з рішенням № 1691 від 20.12.2019 Закарпатської облради об’єдналися шляхом злиття три комунальні некомерційні підприємства Закарпатської обласної ради: «Обласний медичний інформаційно-аналітичний центр», «Центр з профілактики та боротьби із СНІДом» та «Обласний Центр здоров’я».

З 15 квітня 2020 року заклад реорганізовано в комунальне некомерційне підприємство “Закарпатський обласний центр громадського здоров’я” Закарпатської обласної ради.

Мета діяльності — виконання функцій стосовно забезпеченості, збереження і зміцнення здоров’я населення, проведення моніторингу захворювань, здійснення групової та популяційної профілактики захворювань, участь у боротьбі з епідеміями, стратегічне управління з питань громадського здоров’я.

Основне завдання новоствореного Центру — розвиток системи громадського здоров’я в регіоні. Зокрема це запобігання інфекційним хворобам (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, грип, поліомієліт, гепатити, інші), підвищення готовності до ризику спалахів високопатогенних хвороб, пропагування здорового способу життя, здійснення оцінки ризиків та відповідних лабораторних досліджень та інш. Керівником нової структури призначено к.мед.н. Вікторію Білак-Лук’янчук.

Статут КНП “ЗОЦГЗ” ЗОР