Тестування на COVID-19 на первинці

Оновлено алгоритм тестування на COVID-19 – тестування пацієнтів з підозрою на ковід буде проводитися на первинній ланці та на рівні АМБУЛАТОРНОЇ допомоги.
📌 Зміни передбачають, що тестування на коронавірус будуть робити людям з ОЗНАКАМИ ГОСТРОЇ РЕСПІРАТОРНОЇ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ. Раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії.
👩‍⚕️🔬🧪 Відбір матеріалів для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ тепер входить до пакету з надання медичної допомоги на первинній ланці. І є безоплатним для пацієнта з підозрою на COVID-19.
У 1-му кварталі цього року НЕ БУДЕ ПАКЕТУ ПОСЛУГ ДЛЯ МОБІЛЬНИХ БРИГАД, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.
До пакету первинної медичної допомоги ДОДАЛИ СКРИНІНГОВЕ ОБСТЕЖЕННЯ. А саме – ТЕСТУВАННЯ МЕТОДОМ ЕКСПРЕС-ДІАГНОСТИКИ – швидкий ТЕСТ НА АНТИГЕН, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.
Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:
✅ людям з підозрою на COVID-19,
✅ людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
✅ пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
✅особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.
Пункти забору біоматеріалів в медичних закладах Закарпатської області див. за лінком: https://phc.uz.ua/mapa-punktyv-testuvannia-na-covid-19-v-zakarpatti/?fbclid=IwAR0SfjPjM4IN6AxeCGuKd77OOZwhOSfzMnzZqDyNXVg1z-vEEe7TJXQfN74

Залишити коментар