Громадське здоров’я – в громади Закарпаття!

Сьогодні відбулась чергова зустріч з розробки плану з громадського здоров’я ще в одній територіальній громаді Закарпаття.
     Спільно з головним лікарем КНП «Центр ПМСД Полянської сільської ради» Оксаною Пілкою робоча група у складі директора КНП “Закарпатський обласний центр громадського здоров’я” ЗОР Вікторії Білак-Лук’янчук та заступника директора КНП “ЗОЦГЗ” ЗОР Наталії Гудюк обговорила основні проблемні питання охорони здоров’я Полянської територіальної громади.
     Як розповіла Оксана Пілка, населення громади складає 14 335 осіб, з них декларації із сімейними лікарями уклали у 11 877.
    Серед основних проблемних питань лікар відзначила:
🔸 зростання захворюваності на рак молочної залози серед жінок,
🔸 відмова від вакцинації (як дітей, так і дорослих) через релігійні переконання,
🔸 низка мотивація проходження консультування і тестування на гепатити, ВІЛ/СНІД та туберкульоз групи потенційного ризику – заробітчан.
    Остання проблема, на переконання лікаря, виникає через суто психологічний аспект – побоювання що про можливу хворобу 😷можуть дізнатися не тільки рідні, але й мешканці громади.
    Також, під час робочої зустрічі Вікторія Білак-Лук’янчук ознайомила головного лікаря громади з показниками профілю здоров’я Закарпаття, поінформувала про заходи, які вже зараз може впроваджувати громада в рамках реалізації обласної програми боротьби з йододефіцитом, а також  запропонувала шляхи вирішення основних проблемних питань в охороні здоров’я Полянської громади. Серед яких – покращення профілактичної роботи, яка сприятиме збільшенню прихильності населення до проходження профоглядів, надання медико-санітарної допомоги , розроблення заходів щодо зниження захворюваності.

Залишити коментар