РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО ПРОТИДІЇ ЕПІДЕМІЇ COVID-19
Рішенням органу місцевого самоврядування затвердити план дій в умовах епідемії COVID-19.
Створити оперативний штаб для вирішення питань подолання наслідків епідемії.
Відпрацювати маршрут пацієнта у випадку інфікування: самоізоляція / первинна медична допомога / екстрена медична допомога – спеціалізована медична допомога. Довести маршрут до відома керівництва всіх медичних установ та їх працівників. Детальніше: https://u.to/fC3RFw
Забезпечити постійну комунікацію між медичними закладами.
Забезпечити готовність медичних закладів, які працюватимуть з особами, інфікованими COVID-19 (наявніть апаратів ШВЛ та ізольованих приміщень), забезпечити виконання санітарних вимог для недопущення інфікування вірусом медичного персоналу та інших пацієнтів.
Через місцеві канали комунікації довести до відома населення інформацію стосовно симптомів COVID-19; контактних номерів телефонів: цілодобової гарячої лінії вашої області з питань коронавірусної інфекції; алгоритму дій пацієнта у разі виявлення симптомів ГРВІ.
Провести навчання для керівників медичних закладів, їх структурних підрозділів та персоналу щодо алгоритмів дій, передбачених чинними нормативними актами, у разі виявлення випадку інфікування COVID-19, а також подальшого маршруту пацієнта.
Всі інші медичні заклади перевести на особливий режим роботи, що включає: забезпечення засобами індивідуального захисту, скасування операцій та інших заходів планового характеру, обмеження доступу населення до медичного закладу окрім невідкладних випадків, зменшення присутності осіб, які знаходяться у групі ризику (особи старші 60 років, особи, які страждають захворюваннями дихальної системи та діабетом).
Оцінити потужності і можливості медичних установ вашого регіону: провести інвентаризацію реанімаційного і дихального обладнання, його рівень, наявність та кількість кисневих масок, кисневих концентраторів та ін.
Скласти план реагування системи охорони здоров`я у випадку збільшення кількості інфікованих по кожному закладу охорони здоров’я у разі інфікування 10/50/100/250 осіб вірусом SARS-CoV-2, що включає: план перепрофілювання закладів, створення окремого інфекційних стаціонару для надання допомоги при коронавірусній хворобі COVID-19, розгортання інфекційних ліжок та роботи медперсоналу. Додатково визначити потужності всіх медичних закладів регіону та можливості перепрофілювання відділень для забезпечення безперервності надання інших видів медичної допомоги населенню.
Вирішити питання резерву медпрацівників, наприклад залучення до роботи медсестер шкіл, дитсадків та ін. у разі спалаху COVID-19.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ОБЛАСНИХ ДЕРЖАВНИХ АДМІНІСТРАЦІЙ І МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ В УМОВАХ ЕПІДЕМІЇ COVID-19 МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПАЦІЄНТАМ, ЯКИМ ЖИТТЄВО НЕОБХІДНЕ БЕЗПЕРЕРВНЕ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ТА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
У період епідемії пацієнти, які знаходяться у групі ризику, на жаль, стають ще більш вразливими. Тому ми повинні дбати про тих, хто потребує нашої підтримки та допомоги у ці нелегкі часи.
У зоні відповідальності місцевих органів державної виконавчої влади знаходиться питання організації надання медичних послуг на місцях. Саме місцева влада найбільш повно розуміє особливості свого регіону та може забезпечити надання медичної допомоги пацієнтам, які життєво потребують безперервного надання медичних послуг або лікарських засобів в амбулаторних умовах.
З огляду на це Національна служба здоров’я розробила ряд рекомендацій для обласних департаментів охорони здоров’я і органів місцевого самоврядування, щоб покращити умови доступу таких пацієнтів до медичних послуг чи лікарських засобів.
НА РІВНІ ОБЛАСТІ
1) безпечного та безперервного надання медичної допомоги на амбулаторному етапі пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне надання медичних послуг з проведення діалізної терапії, хіміотерапії та променевої терапії, а саме: забезпечити спільно з органами місцевого самоврядування (власниками лікарень) та головними лікарями безпечне та своєчасне транспортування пацієнтів до місць надання медичних послуг і додому, використовуючи транспорт, який знаходиться у власності органів місцевого самоврядування та/або волонтерську допомогу, та/або допомогу представників бізнесу;
2) безпечної та безперервної передачі лікарських засобів пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне медикаментозне лікування: замісна підтримувальна терапія, антиретровірусна терапія, лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід кабінетів контрольованого лікування – ДОТ), а саме: забезпечити спільно з органами місцевого самоврядування (власниками лікарень) та головними лікарями безпечне та своєчасне транспортування лікарських засобів до місць проживання пацієнтів чи найближчих до них закладів первинної чи вторинної медичної допомоги, використовуючи транспорт, який знаходиться у власності органів місцевого самоврядування та/або волонтерську допомогу, та/або допомогу представників бізнесу;
3) безпечного та безперервного транспортування медичного персоналу закладів охорони здоров’я задля забезпечення, спільно з органами місцевого самоврядування (власниками лікарень) та головними лікарями безпечне та своєчасне транспортування лікарських засобів до місць проживання пацієнтів чи найближчих до них закладів первинної медичної допомоги, використовуючи транспорт, який знаходиться у власності органів місцевого самоврядування та/або волонтерську допомогу, та/або допомогу представників бізнесу.
4) безпечного та безперервного надання медичної допомоги на стаціонарному етапі пацієнтам, яким життєво необхідне надання медичних послуг (інсульти, інфаркти та інші невідкладні стани), а саме: розробити маршрути пацієнтів і довести їх до відома ЕМД та лікарень.
НА РІВНІ ОТГ, РАЙОННИХ, МІСЬКИХ, СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ РАД, А ТАКОЖ КЕРІВНИКІВ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ
1. Спільно затвердити план дій в умовах епідемії COVID-19 для безпечного та безперервного надання медичної допомоги на амбулаторному етапі чи забезпечення логістики життєво необхідних лікарських засобів пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне надання медичних послуг та медикаментозного лікування з напрямків:
- діалізна терапія
- хіміотерапія та променева терапія в амбулаторних умовах
- замісна підтримувальна терапія
- антиретровірусна терапія
- лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід ДОТ).
2. Зібрати дані щодо пацієнтів, які потребують транспортування згідно з індивідуальним графіком лікування (отримання процедур) і щодо пацієнтів, яким необхідна своєчасна доставка життєво необхідних лікарських засобів.
3. Розробити маршрути транспортування пацієнтів згідно з індивідуальними графіками отримання медичних процедур з дотримання умов інфекційного контролю.
4. Розробити маршрути транспортування медичного персоналу для забезпечення логістики життєво необхідних лікарських засобів пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне медикаментозне лікування з індивідуальними графіками отримання процедур з дотримання умов інфекційного контролю.
5. Організувати безперебійне транспортування вищезазначених пацієнтів та медичного персоналу до місць надання медичних послуг за допомогою транспортних ресурсів органів місцевого самоврядування із забезпеченням дотримання умов інфекційного контролю під час транспортування та отримання медичної послуги для недопущення інфікування таких пацієнтів та медичного персоналу COVID-19.
6. Відпрацювати маршрут пацієнтів, яким життєво необхідне безперервне надання медичних послуг та медикаментозного лікування з напрямків: діалізна терапія, хіміотерапія та променева терапія в амбулаторних умовах, замісна підтримувальна терапія, антиретровірусна терапія, лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід ДОТ), у випадку інфікування COVID-19. Довести маршрут до відома керівництва медичних установ де вищезазначені пацієнти отримують лікування згідно з графіком.
7. Організувати і забезпечити безпечне та безперервне надання медичної допомоги на стаціонарному етапі пацієнтам, яким життєво необхідне надання медичних послуг (інсульти, інфаркти та інші невідкладні стани), а саме: розробити маршрути пацієнтів і довести їх до відома до відома керівництва медичних установ (ЕМД та лікарень).